Unikalus paveldo objektas – Arklio muziejus

Arklio muziejus (Niūronys, Anykščių r.)

Arklio muziejus yra unikalus objektas, esantis Niūronyse, vos 8 kilometrų nuo Anykščių. Tai vienintelis tokio pobūdžio muziejus visoje Lietuvoje, įkurtas 1978 m. agronomo prof. Petro Vasinausko iniciatyva.

Įvairiapusiškas eksponatų pasirinkimas

Arklio muziejuje lankytojai gali susipažinti su įvairiais žemės ūkio įrankiais ir transporto priemonėmis, tačiau tai tik dalis to, ką muziejus siūlo. Čia eksponuojami ir unikalūs filatelijos, karo bei medžio drožinių eksponatai. Be to, muziejuje pristatomi įvairūs amatai: lankytojai gali apžiūrėti audėjo, keramiko, duonos kepėjo, kalvio, juvelyro ir medžio drožėjo darbus.

Aktyvus laisvalaikis ir mokymasis

Arklių skulptūros

Arklio muziejus yra ne tik istorijos ir kultūros saugykla, bet ir aktyvios laisvalaikio vieta. Už muziejaus teritorijos ribų lankytojai gali mėgautis jodinėjimu arkliais ar rogėmis, arba suptis ant sūpynių. Veiklos čia rasite visai dienai ir dar daugiau.

Darbo laikas ir kainos

Darbo laikas priklauso nuo metų laiko. Gegužės–rugsėjo mėnesiais muziejus dirba darbo dienomis nuo 9 iki 18 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 10 iki 19 val. Spalio–balandžio mėnesiais muziejus yra atviras kasdien nuo 9 iki 17 val. Ekskursijos ir kitų paslaugų kainos yra įvairios.

Lankytojų atsiliepimai

Lankytojų atsiliepimai rodo, kad muziejus yra vertinamas ne tik dėl jo unikalumo, bet ir dėl šilto, nuoširdaus priėmimo. Muziejaus darbuotojai yra giriami už profesionalumą ir meilę savo darbui. Kiekvienas lankytojas čia jaučiasi laukiamas ir brangus.

Kultūros ir istorijos susiliejimas

Arklio muziejus

Apsilankymas Arklio muziejuje yra puiki galimybė susipažinti su Lietuvos istorija, kultūra ir tradicijomis. Tai vieta, kurioje kiekvienas lankytojas galirasti kažką įdomaus ir naujo. Tai vieta, kurią verta aplankyti ne tik vieną kartą, bet ir sugrįžti vėl ir vėl, nes kiekvienas apsilankymas čia yra unikalus ir neįkainojamas patyrimas.

Tai yra vieta, kurią verta aplankyti ne tik dėl jos unikalumo, bet ir dėl to, kad galima susipažinti su Lietuvos istorija, kultūra ir tradicijomis. Tai vieta, kur galima mokytis, mėgautis ir kurti savo pačių istoriją, kur galima susitikti su praeitimi, mokytis iš jos ir kartu mėgautis dabartimi.